Wczytywanie...

 

Bez kategoriiPrzyjaźń i wspólna droga zawodowa, czyli jak to się wszystko zaczęło

30 września 20200

Wo habt ihr eure Freunde kennengelernt? (=Gdzie poznaliście swoich przyjaciół?) A może też działacie wspólnie ze swoimi przyjaciółmi zawodowo? Czy Waszym zdaniem to ma szansę się udać? Dziś post o tym, jak to było u nas 🙂
—–
Wszystko zaczęło się na moim drugim, a Eli pierwszym roku studiów, kiedy to okazało się, że będziemy współlokatorkami. Po moim drugim roku wyjechałam na roczną praktykę do Wiednia, a kiedy wróciłam dokończyć studia spotkałyśmy się już na tym samym roku w jednej grupie. Równocześnie więc kończyłyśmy licencjat, a po nim wybrałyśmy te same studia magisterskie (lingwistyka stosowana) w Poznaniu.
—–
Wraz z jeszcze 2 koleżankami ze studiów wspólnie wynajęłyśmy mieszkanie i wtedy można powiedzieć, że w jakimś sensie razem rozpoczynałyśmy dorosłe życie: pierwsze poważne prace, różne życiowe wzloty i upadki, imprezy, a w końcu i decyzje dot. tego, czym chciałybyśmy się w przyszłości zajmować. Nie pamiętam, w którym dokładnie momencie, ale mam wrażenie, że od początku naszej przeprowadzki do Poznania wiedziałyśmy, że założymy własną szkołę j. niemieckiego i jak tylko zdobyłyśmy tytuł magistra przeszłyśmy do czynu:)
——
I tak minęło już 9 lat, odkąd działamy razem zawodowo. W międzyczasie wiele się zmieniło w prywatnym życiu każdej z nas, już dawno razem nie mieszkamy, ale mam wrażenie, że w naszej przyjaźni nie zmieniło się nic. Nadal, choć teraz bardziej na odległość, jesteśmy na podobnych etapach życia i nadal dzielimy się naszą pasją, czyli j. niemieckim i tym, że jego nauka może sprawiać przyjemność 🙂
——
Jak udaje nam się łączyć przyjaźń i wspólną drogę zawodową?

Myślę, że super się uzupełniamy, ponieważ w pewnych kwestiach jesteśmy bardzo podobne, w innych za to zupełnie inne, a to daje zawsze wyważony dobry efekt końcowy:)
—–
Schönen Abend noch! (A.)

Skomentuj

Twój e-mail nie będzie opublikowany.