Wczytywanie...

 

Bez kategorii15 min. niemieckiego dziennie

11 listopada 2020

Tylko 15 minut dziennie wystarczy, aby osiągnąć sukces w nauce języka obcego! Brzmi fantastycznie, prawda? 15 minut to przecież nie jest dużo. Każdy z Was z pewnością jest w stanie znaleźć 15 minut i poświęcić je na naukę nowych słówek bądź krótką powtórkę. To wszystko wydaje się bardzo proste. Najważniejsza jest w tym jednak systematyczność i wyrobienie w sobie nawyku, aby to robić każdego dnia.
_____
Co można zrobić w ciągu 15 minut?? Przecież to TYLKO 15 minut! Okazuje się, że wiele. Oprócz nauki nowych słówek czy zwrotów i powtórek można np. posłuchać radia niemieckiego czy podcastów, obejrzeć jakiś filmik, wiadomości czy jeden odcinek ulubionego serialu, przeczytać artykuł. Możliwości jest mnóstwo! Internet oferuje nam niezliczone mnóstwo darmowych materiałów. Wystarczy tylko po nie sięgnąć!?
_____
Wielu moich Kursantów jest tak zajętych, że z trudem znajdują choćby te 15 minut dziennie na naukę języka niemieckiego. No ale przecież dla chcącego nic trudnego? Może to być w trakcie przerwy w pracy, jazdy tramwajem, tuż przed pójściem spać. Nie ważne kiedy. Ważne, aby było to codziennie.
_____
I pamiętajcie, że uczenie się języka raz lub dwa razy w tygodniu po godzinie czy dwie, nie przyniesie Wam tak dobrych efektów, jak codzienna nauka trwająca zaledwie kwadrans. Chodzi o to, aby być w ciągłym kontakcie z językiem, aby towarzyszył nam każdego dnia. I wtedy sukces jest gwarantowany!?
_____
A jak wygląda u Was nauka j.niemieckiego? Jak często czytacie/ słuchacie czegoś w j.niemieckim? Stosujecie juz może metodę 15 minut dziennie? (E.)